КП «Теплоенергетик» КМР» Теплоенергетик Кіровоградська ТЕЦ
КП «Теплоенергетик» КМР» Теплоенергетик Кіровоградська ТЕЦ
Теплоенергетик КП «Теплоенергетик» КМР»

Інформація щодо нарахування за місця загального користування та функціонування внутрішньобудинкової системи опалення

Інформація щодо нарахування за місця загального користування та функціонування  внутрішньобудинкової  системи  опалення

         На виконання вимог Законів України «Про житлово-комунальні послуги» із змінами та доповненнями, «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» за № 1060-IX від 03.12.2020р. інших законодавчо-нормативних  документів після обрання споживачами певної моделі договорів про надання послуг теплопостачання або по закінченню                             30-денного терміну після опублікування на сайті КП «Теплоенергетик» КМР»,  публічного договору приєднання, розрахунки за послуги теплопостачання  для  всіх категорій споживачів  із  загальнобудинковими вузлами обліку тепла (в тому числі по житлових та нежитлових приміщеннях)  проводяться відповідно до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої Наказом Мінрегіону № 315 від 22.11.2018р.

          Відповідно  до Методики загальний обсяг спожитої теплової енергії, визначений за допомогою вузла комерційного обліку теплової енергії, складається з наступних основних складових:

 -обсягу теплової енергії на опалення приміщення Споживача;

 -обсягу теплової енергії на опалення місць загального користування (МЗК) та допоміжних приміщень будинку;

 -обсягу теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення (ФСО);

          Звертаємо увагу споживачів, що комерційний прилад обліку теплової енергії обліковує ВСЮ теплову енергію, витрачену у будівлі, а не лише на опалення квартир, які не відокремлені від системи теплопостачання. Тому справедливо, що кожне приміщення оплачує свою частку.

          Дві складові оплачують ВСІ співвласники будівлі – це обсяг теплової енергії, витрачений на опалення МЗК та функціонування системи. Залишок теплової енергії розподіляється на квартири з централізованим теплопостачанням.

          Галузевими комунальними нормами України (ГКН 04.07.000-2005) надано визначення місць загального користування: «Приміщення загального користування (МЗК) житлового будинку – це сходові клітини, ліфтові шахти, вестибюлі, коридори, підвали тощо».

 Власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками усіх допоміжних приміщень будинку та  його технічного обладнання  і зобов’язані брати участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку та прибудинкових територій відповідно до своєї частки у майні будинку. Внутрішньобудинкові мережі централізованого   опалення  належать до інженерного (технічного обладнання) житлового будинку і є його невід’ємною частиною.

       Адже за рахунок тепловиділень від розподільчих трубопроводів, які розташовані в місцях загального користування будинку, створюються сприятливі умови для нормального функціонування мереж водопостачання, водовідведення та інших комунікацій.

         Таким чином, співвласники квартир повинні брати участь у витратах на утримання будинку пропорційно займаній площі житла. Відключення  від  мереж  централізованого  опалення  не  є підставою для   звільнення  мешканців  від  такої   участі.

Інші новини
До уваги кропивничан!
14.12.2021 12:12
Прес-служба
Продовження підготовки до зими
25.08.2021 12:08
Прес-служба
До уваги жителів селища Нового
17.07.2021 12:07
Прес-служба
З Міжнародним жіночим днем
05.03.2021 12:03
Прес-служба

Вітаємо Вас з Міжнародним жіночим днем!

З Новим роком та Різдвом Христовим
31.12.2020 12:12
Прес-служба

Щороку зима, мороз і сніг приносять найяскравіші та найтепліші свята – Новий рік і Різдво Христове.

Нехай...

До уваги споживачів КП «ТЕПЛОЕНЕРГЕТИК»
04.12.2020 12:12
Адміністрація КП «Теплоенергетик»
Шановні споживачі!
29.10.2020 12:10
Прес-служба
До уваги споживачів!
04.08.2020 12:08
Прес-служба

Зміна реквізитів на формат IBAN

Шановні споживачі!
16.03.2020 12:03
Прес-служба
Для відома громадськості!
13.02.2020 12:02
Прес-служба